24 stycznia 2022

Generali, z myślą o całym Twoim życiu

Generali wdrożyło ubezpieczenie na życie, które dostosowuje się do życia klientów w miarę zmieniających się potrzeb, w różnych etapach życia. Jest ono dostępne u agentów wyłącznych Generali Polska.

- Niezależnie od tego jak będzie zmieniało się życie naszych klientów, chcemy wspierać ich na każdym etapie. Jest to jedno ubezpieczenie na różne etapy życia. Gdy jest singlem i gdy zaczyna dzielić życie z kimś ważnym, gdy pojawiają się dzieci i całkiem zmieniają się priorytety, aż po osiągnięcie stabilizacji. Generali z myślą o całym Twoim życiu jest produktem nowoczesnym i elastycznym, który pozwala nam być partnerem na całe życie dla naszych klientów – mówi Agnieszka Callen, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń na Życie i Osobowych, Generali Polska

Podstawą „Generali, z myślą o całym Twoim życiu” jest bezterminowe ubezpieczenie na życie - ubezpieczający płaci składkido 85 roku życia, a następnie jest ono bezskładkowe. Klient może rozszerzyć to ubezpieczenie o umowy dodatkowe, które chronią to, co dla niego ważne w danym momencie. W ramach ochrony klient może zawrzeć  do 6 terminowych ubezpieczeń na życie, a każde z nich może zabezpieczać inną wskazaną przez klienta osobę uposażoną lub wybrany cel: np. zabezpieczenie spłaty kredytu. Umowy mogą być zawierane na różne sumy ubezpieczenia i trwać od 10 do 40 lat, przy czym składka przez ten czas będzie stała, chyba, że klient zmieni sumę ubezpieczenia.

W ramach produktu dostępnych jest również szereg umów dodatkowych. Mogą zapewnić wsparcie w przypadku nieszczęśliwego wypadku. Świadczenie wypłacane jest już za 1% trwałego uszczerbku na zdrowiu (maksymalnie 2 000 zł), a pomoc w szybszym powrocie do sprawności zapewnia szeroki zakres usług assistance. Istnieje możliwość zabezpieczenia na wypadek poważnych zachorowań, jak np. zawał, udar mózgu, nowotwór złośliwy, a świadczenie może wynieść do 1 mln zł – taką maksymalną sumę ubezpieczenia może wybrać klient.  Dodatkowo w zakresie ochrony jest 539 operacji oraz 50 zabiegów specjalistycznych.

Nowością w ofercie Generali jest mozliwość zawarcia umowy na wypadek wystąpienia nowotworu u ubezpieczonego lub jego dzieci do 18 roku życia.

- W przypadku zachorowania chronimy klienta i wszystkie jego dzieci, a wysokość świadczenia dla każdego z nich wynosi do 1 mln zł. Oprócz wsparcia finansowego w umowie jest Assitance nowotworowy, w ramach którego znajduje się m.in. druga opinia medyczna - krajowa i zagraniczna, opieka menedżera, który może przeprowadzić klienta przez cały proces diagnostyki i leczenia oraz możliwość wykonania badań genetycznych u dzieci oraz pomoc onkopsychologa – dodaje A. Callen.

Oprócz opieki nad klientem w trudnych sytuacjach życiowych, Generali daje również możliwość zadbania o realizację przyszłych planów i  marzeń. Ubezpieczenie posiada konto inwestycyjne , na którym klient może gromadzić środki na dowolny cel: jak podróż życia, samochód, edukacja dzieci czy jego emerytura. Dostępne są również konta IKE i IKZE.

Ubezpieczenie to nie ma wyłączeń za zdarzenia spowodowane epidemią, w tym wywołane przez wirus SARS-CoV-2. Produkt jest obecnie dostępny u agentów wyłącznych Generali Polska. Polisę można zawrzeć za pośrednictwem agenta także zdalnie, bez zbędnych formalności. Po uzgodnieniu odpowiedniego zakresu dopasowanego do potrzeb, klient otrzymuje link na adres e-mail. Składkę może opłacić korzystając z PayU lub z Blika.


KONTAKT DLA MEDIÓW

Justyna Szafraniec

Justyna Szafraniec

Rzecznik prasowy

Grupa Generali

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.